Straipsniai
„Volkswagen“ logotipo evoliucija: kaip jis keitėsi bėgant laikui?
2022-11-09

„Volkswagen“ logotipo evoliucija: kaip jis keitėsi bėgant laikui?

 

 

„Volkswagen“ - vienas iš pačių didžiausių automobilių gamintojų visame pasaulyje. Milžiniška šio gamintojo įtaka visai šių dienų automobilių rinkai yra daugiau nei 80 metų trunkančio nuoseklaus darbo rezultatas, pasireiškiantis vis labiau augančiu šio gamintojo automobilių populiarumu.

 

                      Per visą gyvavimo laikotarpį „Volkswagen“ kompanija pagamino bei išleido daugybę skirtingų modelių, kurie laikui bėgant tapo vis labiau technologiškai pažangesniais. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog vienintelis nepasikeitęs šio gamintojo elementas yra logotipas, tačiau net ir jam teko išgyventi evoliuciją, kurią galima drąsiai laikyti turtingos praeities įrodymu.

 

„Volkswagen“ pradžia bei pirmieji logotipai

 

                      „Volkswagen“ kompanija buvo įkurta dar 1937 metais. Tomis dienomis šio automobilių gamintojo įkūrimas buvo laikomas vienu iš reikšmingiausių tuometinės Vokietijos valdžios vykdomu projektu. Šio projekto pagrindinis tikslas buvo suteikti galimybę naudotis motorinėmis transporto priemonės net ir paprastiems piliečiams. Ketvirtajame dešimtmetyje automobiliai vis dar buvo tikrų tikriausia prabanga, todėl jais galėdavo naudotis tik turtingieji. Norėdami pakeisti tokią situaciją, valdžia ėmėsi ryžtingų veiksmų bei jau visai netrukus į gatves išriedėjo pirmieji „Volkswagen“ prekiniu ženklu pažymėti automobiliai.

 

                      „Volkswagen“ yra sudurtinis žodis, kurį išvertus iš vokiečių kalbos yra gaunami du žodžiai - „tauta“ bei „automobilis“. Tai tik patvirtina, jog pirminė gamintojo idėja buvo sukurti automobilį, kuris būtų prieinamas kiekvienam tuometinės Vokietijos gyventojui.

 

Volkswagen“ logotipų evoliucija

 

                      Ne paslaptis, jog tuometinė Vokietijos valdžia dažnai mėgdavo naudoti specifinę simboliką, menančią jos vertybes. Dėl šios priežasties ir pirmasis „Volkswagen“ logotipas turėjo šiai simbolikai būdingų elementų. Vos po dviejų metų logotipas buvo pakeistas į kiek primityvesnį bei primenantį krumpiliaratį. Trečiosios kartos logotipas jau tuomet buvo panašus į tai, ką turime šiandien. Papildomi išorės elementai buvo panaikinti, o logotipe esančios raidės buvo padidintos ir paryškintos.

 

Žingsniai modernizacijos link

 

                      Ketvirtasis „Volkswagen“ logotipas, kuris buvo pristatytas 1960 metais, yra laikomas vienu iš išskirtiniausių „Volkswagen“ logotipo evoliucijos padarinių. Taip yra todėl, jog tuomet gamintojas nusprendė logotipą patalpinti į kvadratą bei taip išsiskirti iš kitų rinkoje esančių konkurentų. Tai buvo paskutinis kartas istorijoje, kuomet „Volkswagen“ logotipas turėjo skritulio išorėje esančius elementus.Toks logotipas buvo plačiai naudojamas septynerius metus, kuomet jį pakeitė naujo dizaino logotipas, kuris buvo be galo panašus į tai, ką turime šiandien.

 

                      Sekantys logotipo raidos etapai tarpusavyje buvo gana panašūs. Nepaisant to, 1978 juose atsirado tai, kad iki šiol buvo neįprasta - mėlyna spalva. Sparčiai modernėjanti automobilių rinka bei į tarptautinius vandenis plačiai atsivėrusios durys vertė „Volkswagen“ gamintoją ieškoti naujų būdų, kurie padėtų jų prekės ženklui įgauti išskirtinumo bei būti lengviau pastebimam. Būtent taip ir atsirado idėja klasikinę juodą spalvą pakeisti ryškiai mėlyna. Žinoma, mėlyna spalva buvo pasirinkta neatsitiktinai. Pasak tuometinių „Volkswagen“ prekinio ženklo atstovų, mėlyna spalva simbolizavo puikią kompanijos finansinę būklę bei stiprybę. Nepaisant nuolatinio logotipo modernizavimo, 2019 metais gamintojas grįžo prie primityviųjų pagrindų bei minimalizmo.

 

 

„Volkswagen“ logotipas šiandien

 

                      Šiomis dienomis „Volkswagen“ logotipas vis dar atlieka svarbią funkciją. Visų pirma, „Volkswagen“ logotipais iki šiol yra žymimos praktiškai visos originalios vw dalys, kurios yra būtinos norint užtikrinti aukštą automobilio kokybę remonto atveju. Originalių dalių paklausa vis dar yra didelė. Pavyzdžiui, laikui bėgant ant automobilio esančios „Volkswagen“ emblemos nusidėvi bei praranda išvaizdos savybes. Dėl šios priežasties norint išlaikyti puikią automobilio būklę, neretai tenka šias dalis keisti naujomis.

 

 

 

 

 

Spausdinti
Parsisiųsti PDF formatu
Siųsti puslapio nuorodą į el. paštą
Nuomonės / Komentarai
Stasis
2024-02-21 14:17
IP: 114.122.136.63
Automobilių mėgėjams skirta – skaitykite šaunų straipsnį!https://www.traliukasvilniuje24.lt - patikimas traliukas Vilniuje
Komentuok !
Vardas
El. paštas
Komentaras
neburnok.lt
Apsaugos kodas
captcha
Pakartokite apsaugos kodą:
Tapk Draugu
Visos teisės saugomos © 2010-2020                   Kontaktai   |   Svetainės medis   |   El. paštas.: info@autopolis.lt
LT