Straipsniai
Ką daryti jeigu neužsiveda automobilis?
2010-03-30

Neužsiveda automobilis?


Keletas praktiškų patarimų iš serijos „pasidaryk pats". Kadangi daugelis iš mūsų vairuojame nepirmos jaunystės transporto priemones, todėl privalome mokėti suteikti „pirmąją pagalbą" savo automobiliui. Ką galime padaryti kai automobilis nesiveda? Aišku be specialios kompiuterinės įrangos nėra lengva nustatyti gedimą, bet pasitelkus loginį mastymą ir elementarias žinias galima pabandyti.  
Jei bandant automobilį užvesti, starteris nerodo jokių gyvybės ženklų.
Starterio paleidimo ir užvedimo grandinė
 • Patikrinkite akumuliatorių. Pakraukite, jeigu akumuliatorius išsikrovęs arba bandykite užveskite laidais nuo kito automobilio akumuliatoriaus. 
 • Blogai pritvirtinti arba užsioksidavę akumuliatoriaus gnybtai. Išvalykite ir gerai pritvirtinkite akumuliatoriaus gnybtus.         
 • Sugedo starterio paleidimo relė (bendeksas). Paprasčiausias patikrinimo būdas - jeigu pasukus užvedimo raktą nesigirdi charakteringo „kleksėjimo", tuomet reikalinga starterių remonto specialistų pagalba.          
 • Sugedo starteris. Pabandykite laidų pagalba tiesiai nuo akumuliatoriaus gnybtų prijungti maitinimą į starterį, taip patikrinsite starterio pajungimo laidus. Starterio remontą geriau patikėti serviso meistrams.          
 • Sugedo užvedimo spynelė. Patikrinkite ar pasukus užvedimo raktą įtampa pasiekia starterio relę (bendeksą). Jeigu ne, tuomet reikia keisti užvedimo spynelę arba kontaktų grupę. 

Jeigu bandant užvesti automobilį starterį suka, bet variklio užvesti nepavyksta, tuomet gali būti kad baigėsi degalai arba nepaduodamas kuras, žvakės neduoda reikalingos kibirkšties, dėl variklio susidėvėjimo kritęs suspaudimo lygis cilindruose (tai dažniau būdinga dyzeliniams varikliams), sugedo arba blogai dirba elektroniniai variklio valdymo blokai ir t.t.
Kuro siurblio grandinė
 • Pabandyti užvesti variklį galite įpurškę nedidelį kiekį aerozolio, tipo „Starter Spray" į oro filtrą. Tada bandykite užvesti variklį ir jeigu žvakės bus geros ir kompresija pakankama, tuomet variklis turėtų užsivesti. Jeigu variklio užvesti nepavyks - patikrinkite žvakes.         
 • Sugedęs kuro siurblys. Automobiliuose, kurių kuro tiekimą valdo kompiuteris, vos įjungus degimą, įsijungia žemo slėgio kuro siurblys. Siurblio zvimbimas turėtų būti girdimas dešinėje užpakalinėje keleivio pusėje. Jeigu garso nesigirdi, vadinasi jis neveikia ir degalai varikliui netiekiami. Bandydami taisyti kuro siurblį patys, laikykitės visų atsargumo priemonių, nes galite lengvai sukelti gaisrą.          
 • Užsikišęs kuro filtras - kuras nepraeina pro filtrą ir taip nepatenka į variklį. Ši problema dažniausiai pasitaiko dyzeliniams automobiliams.       
 • Nesandarumas kuro sistemoje - tokiu atveju kuro padavimo slėgio reguliatorius dirba netinkamai ir užvedimo metu nėra sumaišomas teisinga kuro ir oro mišinys ir variklis nesiveda.          
 • Neveikia purkštukai - tokiu atveju sugedęs užvedimo sistemos kompiuteris. Jeigu ne visi purkštukai neveikia, tuomet variklis užsives, bet dirbs nelygiai. 
Variklio užvedimo grandinė

Priežastys, kodėl nėra kibirkšties:

 • Blogas alkūninio veleno padėties daviklio siunčiamas impulsas užvedimo kompiuteriui.          
 • Sugedęs užvedimo kompiuteris. Kompiuteris kontroliuoja uždegimą užvedimo ritėse, jei perduodama klaidinga informacija iš alkūninio veleno impulsų nuskaitymo daviklio, tai prarandama kibirkštis. Esant tokiam gedimui ypač sunku užvesti variklį, kai jis yra karštas.          
 • Sugedus užvedimo ritė - ji sukuria aukštą įtampą žvakėje. Variklyje su paskirstytoju dėl neveikiančios užvedimo ritės neveiks nei viena žvakė. 
 • Netinkami aukštos įtampos laidai - jeigu šlapi, pažeisti, „pramušti" ar dar kaip nors kitaip sugadinti laidai, tuomet žvakė negauna pakankamos įtampos, taip kibirkštis gali būti per silpna, kintanti, ar gali jos visai nebūti.          
 • Užsiteršusios žvakės - reiktų išimti visas žvakes ir pažiūrėti ar jų galiukai nėra labai užsiteršę, apdegę ir drėgni. Nuvalius žvakes su šlifavimo popieriumi ir nusausinus, įstatykite atgal ir bandykite užvesti variklį, jeigu tai nepadėjo, tuomet žvakes reiktų keisti. 

Priežastys, kodėl variklyje nėra kompresijos:

 • Sugadintas paskirstymo diržas ar grandinė - tokiu atveju nesidarinėja vožtuvai. Variklis tikrai neužsives, jeigu vožtuvai nesidarinės ir jeigu bus atsiradę, kitų pažeidimų dėl sugadinto diržo.          
 • Sugadintas paskirstymo velenas - taip atsitinka, kai yra perkaitinamas variklis (dėl nepakankamo tepalo ar aušinimo skysčio kiekio), taip sutrūksta variklio galva ir deformuojasi pats paskirstymo velenas.          
 • Užsikišęs katalizatorius - taip neišeina iš sistemos išmetamosios dujos. Dažniausiai esant tokiam gedimui variklis užsiveda, bet padirbęs minutę ar dvi paprasčiausiai užgesta. 
Mūsų siūlymas - nesikankinkite ir nebandykite nustatinėti rimtesnio automobilio gedimo, jei to iš tikro neišmanote. Atminkite, remontuodami automobilį savarankiškai ir neturėdami tinkamų žinių rizikuojate padidinti remonto kainą. Atsiradus kokiam nors gedimui, dabartiniuose automobiliuose užsidega lemputė „Check Engine". Jums tereikia nuvykti į servisą, atliekantį kompiuterinę diagnostiką ir preliminarų gedimų sąrašą gausite per 15 min. Važiuodami į servisą nepamirškite piniginės. 


Spausdinti
Parsisiųsti PDF formatu
Siųsti puslapio nuorodą į el. paštą
Nuomonės / Komentarai
Zilvinas
2021-10-20 15:32
IP: 84.15.185.87
Sveiki kame gali būti problema neateina srove iki kuro siurbliuko bake rele pasikeičiau vistiek neateina į siurbliuka pajungus 12voltu kurą pumpuoja masina audi A4 b6 1.9tdi
Matis Lukas
2021-09-17 05:13
IP: 104.129.18.249
Internete perskaičiau, kad „Jameson Finance“ suteikia paskolas už prieinamą 2%palūkanų normą, antradienį susisiekiau su jais dėl 9000 eurų paskolos. Esu laimingas, nes paskolą gavau tik vakar. aš tikrai laimingaAr jums reikia skubios paskolos? susisiekite su jais dėl greitos paskolos. galite kreiptis elektroniniu paštu: theodorejamesonfinance@gmail.comMatis Lukas
Kestas
2021-01-26 07:50
IP: 78.58.86.211
Sveiki Toyota corolla verso po salciu nesivede,nors starteris suko,akumuliatorius geras,pakrautas.Po to paspaudus knopke tablo uzgesdavo tyla,paskui aplamai nebesviete tablo,valytuvai radijas sviesos ir t.t veikia nors tabl.neveikia,akumuliatoriu rodo pilna pakrovima.Tempiant jokios reakcijos.Klemai svarus
Gražvydas
2020-12-28 18:50
IP: 91.12.213.158
Bmw 325xi ant šalto nesikuria (plaka rėlė) užstumus užsikuria kai šiltas motoras irgi kuriasi. Padėkit
Teresa
2020-12-02 07:39
IP: 94.232.229.212
Siandien neuzsivede kia sorento 2010m zvakes, akumas viskas nauja, skaitliukai,pasirodo problema buvo rele
Vytas
2020-09-11 16:13
IP: 90.138.62.137
Kaip prieit prie grafiko starterio(kur jo ieškot?)
situs judi online
2020-08-10 09:28
IP: 111.90.191.30
let's stand up against the corona pandemic together. we can be together with papislot
Gabrielė
2019-01-14 10:29
IP: 188.69.213.233
Paprasčiausia per didžiuosius šalčius išsinuomoti patikimą benzinu varomą mašiną jau antri metai tą praktikuoju ir pasiteisina.
Autodalių parduotuvė
2016-11-30 15:00
IP: 85.206.130.121
Vakar, kai pirmą kartą spustelėjo rimtesnis šaltukas (nuo pliusinės temperatūra staiga nukrito iki -10) teko susidurti su akumuliatoriaus \'ožiukais\". Kai oro temperatūra pakito taip staigiai ir daug - automobiliui tai buvo šokas ir, ko gero, dėl to akumuliatorius mirė. Visiškai nebuvo kitos išeities, kaip tik kreiptis į autodalių parduotuvę ir pirkti naują akumuliatorių. Automobilis niekaip neužsivedė ryte ir supratau, kad čia ne šiaip šaltukas kandžioja mano automobilį, o jam nutiko kažkas rimčiau. Turiu pažįstamą, kuris taiso automobilius, tai jis atvyko ir apžiūrėjęs automobilį konstatavo akumuliatoriaus mirtį. Teko kuo greičiau kreiptis į autodalių parduotuvę (https://www.pigiausiosdalys.lt) ir ieškoti naujo akumuliatoriaus. Operatyviai išsprendžiau šią problemą su Pigiausiosdalys.lt pagalba. Bet šaltukams reiktų pasiruošti iš anksto, bet, kaip visada, orai užpuola netikėtai...
egis
2015-12-29 23:08
IP: 86.38.179.47
kodel uzgesta uzkurtas auto? jai negazuoji gesta. po akumuliatoriaus keitimo.
Komentarų puslapiai: 1 2
Komentuok !
Vardas
El. paštas
Komentaras
neburnok.lt
Apsaugos kodas
captcha
Pakartokite apsaugos kodą:
Tapk Draugu
Visos teisės saugomos © 2010-2020                   Kontaktai   |   Svetainės medis   |   El. paštas.: info@autopolis.lt
LT